Coincheck Market Hack Olayından Sonra Mağdur olanlara Paralarının Dağıtılacağını Açıkladı..
Japonyanın en büyük kripto marketlerinden bir olan Coincheck dün hacklendi. Yaşanılan bu hack şuana kadar gerçekleşen hacklerden en büyüğü olduğu söyleniyor. Coincheck toplam 530 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı. Çalınan coinin adı ise NEM coin olduğu söylendi.

Nem coin kurucusu ise bu olayın NEM coinin güvenliği ile alakalı olmadığını tamamen marketin güvenliği ile alakalı olduğunu söyledi.
Ayrıca bugün Coincheck marketi parasını kaybeden kişilere kaybettikleri miktar kadar yen (Japonya para birimi) olarak ödeyeceklerini söylediler.
523,000,000 NEM coini yaklaşık 260,000 kişiye Nem coinin ortalama fiyatıyla yen olarak dağıtacaklar. Market işlem görmeye devam edecek. Bu olay yüzünden bir çok kişi endişelenmiş olmalı fakat düşündüğümden daha sessiz bir şekilde olay duyuruldu.
Eskiden Japonya mount gox adındaki market bitcoin hack yaşamıştı. 850.000 Bitcoin çalındığı için Mount Gox şirketi borçları ödeyemediklerinden dolayı iflas ettiler.
Fakat coincheck hack olayından sonra bu şekilde bir sorun olmadan 1 gün içinde sorun çözüldüğü için gün içinde fiyatı yükselerek tam tersi daha da yükseldi. Cyrptocurrency marketi hızlı bir şekilde gelişiyor gibi gözüküyor.