IOTA, dijital para birimi sahasının yenisi.Bitcoin, etherium gibi daha çok kullanılan kripto para türlerinden farklı olarak “Tangle”(Blok zincir ağına dayanmayan,alternatif bir dağıtımcı hesap sistemi) adlı yeni bir teknoloji kullanan IOTA diğer “Blockchain” teknolojili kripto para birimlerinden ayrılıyor. Potansiyeli çok yüksek ve değeri şuan için düşük...
“Tangle”tıpkı blockchain gibi eşler arası doğrulama ilkesine dayanırken, işlemlerin gerçekleşmesi için herhangi madencilere ihtiyaç duymuyor.
Microsoft, Fujitsu ve diğer başka şirketlerle işbirliği yapan bu yeni dijital para birimi, ‘nesnelerin interneti' alanında kendini ilk piyasa alanı olarak tanımlıyor.
6,75 milyar dolar piyasa değeri olan IOTA, 2,43 dolardan işlem görüyor.
Bir işlem yapmak isteyen yatırımcının, ağdaki geçmiş iki işlemi onaylaması gerekiyor. Bu sayede döngüde gereksiz doğrulama zamanı harcanmazken daha da merkezsiz bir platform sunuyor.

IOTA nın diğer coinlerden farkı
• Madencisi yok.
• İşlem ücreti yok.
• İşlem sayısı arttıkça hem daha hızlanan sistemi var hem de daha güvenli hale geliyor.
• İnternete bağlı olmasanız da işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz.

IOTA nereden alınır?

IOTA çok yeni bir yatırım aracı olduğu için sadece birkaç exchange sitesinde mevcut. Ancak daha yaygınlaşmadığı için biraz araştırmanız gerekiyor. Zaten fiyatları da şu anda bu az kullanılmaya bağlı olarak diğer alt coinlere göre daha makul seviyede.
Şu sıralar 4,43 dolar civarında dolanan iota kısa zamanda yaygınlık kazanacaktır. Haliyle de bu rakamlar daha da yükselecek

[Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmalısınız. ]
[Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmalısınız. ]

IOTA’nın resmi cüzdanı henüz yok kısa zamanda çıkması bekleniyor. Ancak o süre dahilinde coinlerinizi aracı sitede tutmanız daha faydalı olabilir.